Pravda se skrývá ve snech...

1.Kapitola

28. ledna 2010 v 18:27 | Lily |  Juniorské Bradavice
1. Kapitola
Trapné ticho
"Hej vy dva! Přestaňte mávat a pojďte si najít nějaké volné kupé." Řekne James. Albus a Rose za chvíli opravdu svěsí ruce a jdou poslušně za Jamesem.
James si přisedne do kupé ke svému kamarádovi a spolužákovi z Nebelvíru Martymu. Albus a Rose ho napodobí. James si jich ale přestane všímat a začne s Martym zapáleně debatovat a tom, jestli letošní famfrpálovou ligu vyhrají "tornáda" nebo "kanoníři". Albus s Rose se mezitím dohadují do jaké koleje se nejspíš dostanou a vyprávějí si, co zažili během posledních 2 týdnů prázdnin, kdy se neviděli. Najednou slyší, že se někdo blíží k jejich kupé. Nejdřív si myslí, že už jede vozík se sladkostmi, ale jaké je jejich překvapení, zvláště Jamesovo, když ve dveřích nestojí ona tlustá, hrbatá, malá, milá dáma, ale kluk asi v jeho věku. Měl hluboké, azurově modré oči, vlnité blonďaté vlasy mu padaly do tváře, ve kterém byl náznak zamyšleného výrazu. Vypadal by asi krásně, nebýt nevrlosti a smutku, která se mu odrážela v obličeji. Před nimi stál Scorpius. Scorpius Malfoy!
Co ten tady chce?
pomyslel si James. Vždyť patří do zmijozelu, tak ať si de ke svejm kamarádíčkům!
"Ahoj, mohl bych si k vám přisednout? Nikam mě nechtějí pustit a všechny zmijozelská kupé už jsou obsazená."
James už měl na jazyku pohrdlivou a urážlivou odpověď, ale Rose ho předběhla. "Ale jistě! Vždyť je tu ještě dost místa, že ano Jamesi?! Na poslední tři slova dá téměř ironický důraz. Scorpius si ho buď nevšiml anebo byl tak dobrý herec, že na sobě nedal nic vědět. Scorpius si sedl k oknu a kufr schoval pod sedadlo. Tvářil se tak trochu rozpačitě. Ale po 10 minutách trapného ticha se tvářili rozpačitě úplně všichni, kromě Albuse, který usnul. Nakonec si Scorpius vytáhl knížku, zatímco James vrhal po Rose vražedné pohledy. Marty se mezitím vydal hledat a pozdravit své ostatní kamarády a nejspíš usoudil, že nemá smysl se tam v brzké době objevit. Jen Rose pořád nevěděla, co má dělat, jestli se má smát anebo spát.
Asi po půlhodině, znovu uslyšeli kroky, blížící se, k jejich kupé. Nejdřív si mysleli, že už konečně jde ona tlustá, hrbatá, malá, milá dáma s vozíkem plným sladkostí, ale zase ne! Tentokrát ve dveřích stály 2 dívky z 2. ročníku. Byly z Nebelvíru. Všechny se sice usmívaly, ale to je tak všechno co dělaly. Nakonec se jedna z nich odhodlala, a zeptala se: "Hm Jamesi?"
James už se natahoval pro tužku a na tváři mu hrál samolibý usměv (James byl totiž velmi oblíbený a šuškalo se, že se letos dostane do famfrpálového mužstva), ale dívka ho předběhla. "Jamesi nevíš, kde jsou toalety?"
Jamesovi zmrzl úsměv na rtech. Lehce zavrtěl hlavou a dívky odešly. Jen co se za nimi zavřely dveře, Rose dostala nezastavitelný záchvat smíchu, který vzbudil Albuse a přiměl Scorpiuse zvednout hlavu od knížky. Její záchvat zastavilo až zaklepání na dveře. Tentokrát už tam opravdu stála ona tlustá, hrbatá, malá, milá dáma s vozíkem plným sladkostí.
Když dojedly i poslední žabku (na kartičce byl samozřejmě Harry Potter), museli se převléci do školních hábitů, protože už se blížili k Bradavicím!
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

v kterym dile (film) ma harry nejhezci uces?

1.díl
2.díl
3.díl
4.díl
5.díl
6.díl

Komentáře

1 Devil Devil | Web | 28. ledna 2010 v 20:17 | Reagovat

Ahojky Lilly, supr kapča....Jo a chtěla jsem říct, že na blogu (viz. web) jsou zveřejněný ty otázky...Kdyžtak tam hoď koment, žes je viděla...Dík :-)

2 Kiki Kiki | Web | 29. ledna 2010 v 19:22 | Reagovat

Supeeeeeeeeeeeer  8-)

3 Joly Joly | Web | 29. ledna 2010 v 19:47 | Reagovat

Moc pěkný! :-)
Scorpius je divný jméno. A Hugo taky. :D Nevim, proč ej Rowlling pojmenovala tak komisch.

4 Lily Lily | Web | 29. ledna 2010 v 21:23 | Reagovat

lol

5 Katka Katka | Web | 27. června 2010 v 12:59 | Reagovat

Souhlas, jména jsou divný. V tom se JKR trochu sekla. Ale líbí se mi, jak pojmenovala Harryho děti (obzvláště toho prostředního) :)Nevím, co se Ron s Hermionou zjančili, že dali Huga, ale co. I můj synovec měl být původně Hugo.teď je to Oskar. Musím tě pochválit. Mám moc ráda tohle téma, protože mě hrozně zajímá, jaké vztahy mezi sebou budou mít Scorphy a Albus. No nic, já jdu na další kapitolu. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama