Pravda se skrývá ve snech...

3. Kapitola

26. ledna 2010 v 20:35 | Rose |  Pobertovské Bradavice
Kapitola 3.

Podivná skupinka

Mia se hnala uličkou ve vlaku a těsně za patami se jí držel Robert. Vtrhli do kupé a Mia zařvala: "Okamžitě Lily pusťte!"
Rozhlídla se a viděla, jak na ni zírají tři nechápavé obličeje nějakých velkých kluků. Mohli být tak v šestém ročníku.
"Nevíš, co je to za holku, Láskoráde?" otázal se jeden z nich druhého, který nepřítomně koukal s okýnka a ani se po Mie neohlídl. Ta si najednou vzpomněla, že toho prvního kluka zná. No jasně! Famfrpál... Tohle je brankář nebelvírského družstva! Jak jsem ho mohla jen nepoznat?
"Nevím, ale tady ten mulovec by se měl vyzkoumat," brblal si Láskorád nadšeně.
Nebelvírský chytač jen protočil oči v sloup. Třetí student pořád jen nechápavě zíral na tu dvojici, která se znenadání objevila ve dveřích.

Mia se konečně vzpamatovala a ohlédla se za sebe. Robert stál těsně za ní a tahal jí za rukáv a mumlal něco v tom smyslu, ať jdou pryč. Mia si ale řekla, že se musí nejdřív omluvit a tak spustila.
"Promiňte, já myslela...totiž...spletla jsem si kupé. A...no...myslela jsem, že je moje kamarádka v tomhle a...no...vlastně jste tady vy...takže je to asi to vedlejší." Proč si musím dneska každého plést? Nejdřív Roberta s Li, pak tohle kupé a jiným. Ach jo.
"Nevadí," řekl ten vysoký kluk. "Jmenuju se Daniel Wood. Asi víš, že hraju ve školním famfrpálovém družstvu."
"Jo, jasně. Jseš ve famfrpálu fakt dobrej. A já jsem Mia a tohle je Robert."
Robert si v tu chvíli najednou uvědomil, že mu ta dívka, Mia, neprozradila ještě jméno, a že se ho tedy dozvěděl až teď.
"Těší mě," odvětil přátelsky Daniel, a když viděl, že ostatní jeho spolucestující se k představování moc nemají, raději řekl jejich jména sám. Takže se dozvěděli, že ten zasněný blonďák je Xenofilius Láskorád a ten zírající kluk, který konečně, když Wood vyslovil jeho jméno, na ni přestal tak nechápavě koukat a zavřel ústa, se nazývá Simon Almiun.
"A tu tvojí kamarádku v tom kupé snad vězní?" zeptal se po chvilce Daniel.
"To přesně nevím, ale asi tak nějak. Prostě si z ní dělají asi jen srandu a za chvilku jim uteče nebo na ně pošle nějaké kouzlo, ale stejně jí jdeme radši pomoct."
"A kdo tam přesně je?" poprvé promluvil Simon.
"No, myslím, že James Potter, pak ten Sirius Black, Remus Lupin a Petr Pettigrew.
"Jo, aha, Sirius a spol, tak to se na ně jdeme podívat. Ale Jamesovi radši nic nedělejte, ať nechybí v týmu jeden hráč," zasmál se Wood.
"Ano, jdem ti pomoct," řekl Láskorád a i ten třetí kluk se přidal.
"To je v pohodě. Díky za pomoc, ale já to s Robertem zvládnu."
"Ale stejně, nechceme přeci přijít o legraci," řekl Daniel a usmál se.
Všichni ostatní se rozesmáli a pak celá skupina, do které patří nebelvírský brankář, zasněný podivín, nechápavý šesťák, zrzavý dlouhán a hnědovláska ze třetího ročníku, vyrazila.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama