Pravda se skrývá ve snech...

4. Kapitola

27. ledna 2010 v 19:42 | Rose |  Pobertovské Bradavice
Kapitola 4.

Alahomora

Otevřeli dveře a tentokrát se Mia raději nejdříve rozhlédla, jestli je opravdu ve správném kupé než se chystala něco podniknout a za ní se do kupé nahrnul celý zbytek skupiny.
Docela ji překvapilo, co uviděla. Na pravé straně seděl Sirius s Jamesem, na proti němu se u okýnka krčila Lily začtená do nějaké tlusté bichle a vedle ní seděl Remus s Petrem, který se cpal čokoládovými žabkami. Všech pět překvapeně vzhlédlo, jako by jí viděli poprvé.
"Mio?" zeptala se překvapeně Lily, jako by se právě probudila a začala vnímat okolí.
"Li! Co ty tady děláš? Já ti jdu pomoct v boji proti těmhle blbcům a ty si tady čteš nějakou knížku a zdá se, že tě vůbec nezajímá, že na tebe už přes půl hodinu čekám!" vykřikla trochu rozzlobená Mia.
"Jé...promiň. Já jsem...vlastně...no vysvětlím ti to potom," vykoktala zaskočená Lily. Pak kývla na Remuse a řekla: "Díky moc, až jí dočtu, tak ti jí vrátím, Remusi. Takže tak zejtra při večeři."
Strčila si tu strašně tlustou knihu pod levou ruku a stoupla si, že půjde pryč.
Mia na ni jen překvapeně koukala. Ona si jen tak půjčí knížku od Lupina, půl hodiny si jí čte a pak se prostě jen tak zvedne a chce odejít, jako by se nic nedělo, jako by tady ti byli jen jedni z příjemných kamarádů. Jenže takhle to oni určitě nenechají. Budou je ještě pošťuchovat, dělat si z nich legraci a vytahovat se. A na to teď nemám náladu, honilo se Mie hlavou.

Rychle si sáhla do kapsy a pravou rukou vytáhla hůlku. Sirius Black byl ale už rychlejší a vykřikl nějaké zaklínadlo na dveře a ty se hnedka zavřely. Mia už měla ale její dlouhou černou hůlku v ruce a bleskově vykřikla: "Alahomora!" James něco nesrozumitelného zařval a všude kolem se začala lít voda a on začal nadávat. Black zase zavolal to svoje zaklínadlo na dveře a ty se zamkli. Mia zase řekla: "Alahomora!" a znovu se otevřeli. Tak to dělali pořád a ani jednoho nenapadlo použít Protego. Byla to vlastně taková hloupá hra, ale Mia s překvapením zjistila, že jí docela baví se se Siriusem přetahovat. Do toho si Lily konečně také vytáhla hůlku a chtěla pomoct Mie, ale začal na ni pálit zaklínadla Petr a tak obrátila pozornost na něj.

Remus Lupin stál na místě a křičel: "Nechte toho! Nebojujte! Přece nechcete mít hned první den školní trest! Může se to vyřešit i jinak!"
Ale nikdo ho neposlouchal, protože v kupé právě začal lítý boj. Hůlku už měli všichni v rukou. Mia pořád bojovala se Siriusem, ale dveře nechali už na pokoji, teď do sebe pálili jen omračovací kouzla. Petr posílal stále kouzla na Lily a ta mu je štědře oplácela. Robert se pustil do boje s Jamesem Potterem a Wood, Láskorád a Almiun metali kouzla po všech pobertech, když viděli, že dostávají přesilu. Remus zatím nesváděl souboj s nikým, ale už si vytáhl hůlku, sem tam po někom hodil nějaké zaklínadlo a pomalu vzdal marné pokusy se s ostatníma domluvit a ukončit bitku.
Najednou se otevřely dveře a dovnitř vběhla skupinka rozesmátých holek, které vedla havraspárká páťačka s krátkou tmavě růžovou sukničkou, černým trikem s odvážným výstřihem a zářivě fialovou mašlí v blonďatých lesklých vlasech.
"Jééé, konečně, hledaly jsme tě všude, Danielku!" vykřikla do boje kolem sebe. "Mohl by ses mi prosím podepsat semhle na ruku?"
Ale ne, Woodovi fanynky, pomysleli si všichni, kdo je vůbec zaregistrovali.
Daniel Wood si jich ale vůbec nevšímal a dál pomáhal Mie v boji proti Siriusovi. Růžové dívky nejprve nerozhodně stály a pak se strašným výskáním a ječením vrhly také do boje.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama