Pravda se skrývá ve snech...

5.Kapitola

29. ledna 2010 v 19:45 | Rose |  Pobertovské Bradavice
Kapitola 5.

Na ně!

"Neslyšíte něco z toho protějšího kupé?" zeptal se Longbottom ze čtvrtého ročníku ostatních.
"Já asi jo. Jako by tam někdo křičel a taky jako by se tam něco rozbilo," zašeptala vystrašeně Anna Tonksová, která letos měla nastoupit do prvního ročníku.
"Ále, to si tam jen vypravuje někdo zajímavé zážitky s prázdnin a jak při tom vysvětlování máchá rukama, tak něco schodil," poznamenal Marty Johnes z Mrzimoru, který chodil do čtvrtého ročníku.
"Asi máš pravdu," přitakal Longbottom. "Tak nám to dopověz, Anno."
"No, a tak mám teď sestřičku. Jmenuje se Nymfadora a pořád jen křičí. Narodila se začátkem srpna, takže je jí sotva měsíc, ale to neuhádnete, co se s ní děje!"
"Tak to asi ne," řekl napjatý Marty.
"Umí si měnit odobu! Je to metamorfomág!" nevydržela to už Anna Tonksová a vykřikla na celý vlak.
"Fakt? A to jste poznali už hned po několika týdnech?" zeptal se zaujatě Thomas.
"Jo, hnedka po několika hodinách se jí začal měnit vzhůed! A teď vypadá skoro každý den jinak. Táta říkal, že se jí to tak bude měnit ještě několik měsíců a pak jí to přestane. A až jí bude tak pět šest, že se to naučí ovládat a bude si moct změnit barvu vlasů, očí, velikost, podobu nosu, pusy a všeho možnýho jenom, když se bude prostě chvilku soustředit.
"Hm, to může být užitečné," poznamenal Thomas a Marty přikývl.
"To bych chtěl umět."
Anna jim o tom ještě chvíli povídala, ale už začínala být nervózní, protože zpoza dveří ozývavaly čím dál hlasitější výkřiky. Thomas s Martym taky znejistěli.
"Radši bychom se tam měli jít podívat. Ty tady, Anno, zůstaň a já to s Martym omrknu," navrhl Thomas, ale Anna, přestože měla v očích trochu obavy, začala protestovat a tak ji nakonec vzaly sebou.
Když vyšli na chodbičku, výkřiky byly ještě hlasitější a Anně to přišlo, jako kdyby se za těmi dvěřmi vraždilo. Klukům se naopak rozlil po tváři úsměv, když rozpoznali, že za dveřmi musí být spousty lidí a sem tam někdo zakřičí nějaké kouzlo.
"První bradavická bitka už ve vlaku? To letos museli být lidi nějací zvlášť nedočkaví. Většinou ji studenti dělají až první den večer," zabručel Marty a už otevřel dveře a vrhl se s Longbottonem v těsném závěsu do kupé.
Se zvoláním: "Na něěěěěě!" se oba pustili do bitvy. Ale to už tam trochu hodně nacpáno. Vždyť v tom jednom kupé bylo přes patnáct lidí. Skoro se tam nedalo hnout, takže se všichni mačkali jeden na druhého a všem už bylo jedno, jestli se strefí do toho nebo do toho.
Anna nejistě postávala ve dveřích a říkala si, jestli se tam má vecpat nebo ne. Kouzlit neumím a taky se mi
moc nějaké zaklínadlo dostat nechce, ale na druhou stranu, co budu dělat sama v prázdném kupé?
říkala si nerozhodně. A tak tam postávala ve dveřích a divila se, že je ještě neuslyšel žádný profesor. Vždyť nadělají tolik hluku! Už se rozhodla, že se vrátí zpátky do kupé, protože v bitce by nikomu stejně nepomohla, skoro se tam ani nedalo dýchat a po stěnách, z kdovíjakého důvodu, stékala voda, takže by se hned zmáčela.
Chystala se otočit a odejít ze dvěří, když v tom jí někdo popadl za ruku, zchodil jí do kupé a se zabouchnutím zaklapl dveře.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

v kterym dile (film) ma harry nejhezci uces?

1.díl
2.díl
3.díl
4.díl
5.díl
6.díl

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama