Pravda se skrývá ve snech...

6.Kapitola

31. ledna 2010 v 17:06 | Rose |  Pobertovské Bradavice
Kapitola 6.

Dvojčata

Anna rychle vstala a podívala se na tu postavu, která ji tak rychle zchodila na podlahu kupé. Byla to vysoká černoška, s tmavýma očima a vlasy zapletenýma do uzoučkých copánků, pohupujících se podél jejího úzkého obličeje vždy, když udělala sebemenší pohyb.
Vedle ní se tyčil ještě vyšší černoch a těkal po studentech polekanýma očima.
"Držte klapačky! Jde sem Pajda!" zašeptala naléhavě ta černošská dívka a chlapec vedle ní začal po všech vrhat naléhavé pohledy a naznačoval, ať nedělají žádný hluk. Nikdo se na ně nedíval, ani když pořád ústy naznačovali slovo "ticho."
Pak už to ten vysoký hubený černoch nevydržel a zakřičel: "Zavřete ty vaše zobáky nebo nás chytí Pajda!"
To už se po nich všichni ohlédli. Mia v nich poznala nebelvírská dvojčata z pátého ročníku. Maja a Darin Jordanovi. Pak si najednou uvědomila, co vlastně řekli. Pajda? On tenhle rok učí ještě Pajda? To ne! Nejhorší profesor a ředitel zmijozelské koleje, pan Pajan, mezi studenty prostě jen Pajda. V červnu přece říkal, že tento rok už tu z největší pravděpodobností už učit nebude! To snad ne!
Rázem byli všichni zticha a ani se nehnuli. Maja hbitě přeskákala na sedadlech po zaplněném kupé a strhla z okna svýma hubenýma rukama nějaký modrý hadr, aby na cestující nesvítilo sluníčko a zase s ním pružně přeskákala zpět. Rychle ho připevnila na okýnko na dveřích, aby se nikdo nemohl kouknout dovnitř.
Kdyby tu uviděl Pajda narvaných dvacet Bradavických studentů, tak by určitě pojal podezření a kdyby pak uviděl, že několika z nich teče krev z nosu, všichni jsou úplně promočení od Potterova kouzla, půlka žáků má po celém těle modřiny a škrábance a Simonovi z uší teče podivný zelený sliz, asi by to nenechal bez povšimnutí. Všem by napařil týden školních trestů, nehledě na to, že je to první den a ještě ani nedojeli do Bradavic a zajisté by napsal zprávu ředitelům jejich kolejí a strhl každému hned několik bodů a to opravdu riskovat nechtěli, proto byli úplně zticha, až slyšeli, jak se v chodbičce ozývají jeho nenápadné kroky. Když konečně odezněli, všichni si oddechli.
Black se samozřejmě hned ujal slova.
"Docela to byla legrace, ne? Pokud chcete v bitce pokračovat, tak dneska o půlnoci, ve třetím patře v té vedlejší chodbičce u učebny přeměňování, srabové."
"Neni nikdo nijak vážně zraněný?" zajímala se hned Mia a schválně ignorovala Blackovu výzvu. Ale nikomu nic hrozného nebylo a Simonovi už stačil spravit uši Daniel Wood, těsně před tím, než se k němu protlačil houf jeho fanynek. On je však stejně rychle odbyl a řekl, že se tady nedá dýchat, což ostatně byla pravda a rychle se protlačil ke dveřím a za ním v těsném závěsu i Simon s Xenofiliusem.

Za nimi vyběhly do chodbičky i jeho uječené fanynky, které si cestou prohlížely svoje umazané a roztrhané, předtím perfektní, růžovoučké oblečky. Jakmile kupé opustily, hned se v něm zase uvolnilo.
Po nich odkráčeli i Thomas, Marty a Anna zpátky do svého kupé se slovy, že to byla opravdová legrace a že se těší na tu půlnoc, i když Anna se k nim moc nepřidala.
V kupé tedy zbyli už jen Lily, Robert, Mia a naše známá čtyřka, protože Maja a Darin opustili kupé hned po Anně a tak mrštně a rychle, že jim Lily skoro ani nestačila poděkovat.
Chvíli se na sebe všichni jen tak koukali a pak se Mia otočila a odkráčela ke dveřím.
Nikdo jí tomu nebránil a všechny hůlky zůstávaly stále zasunuté ve svých kapsách, až na tu Jamesovu a Remusovu, protože Potterova hůlka byla naprasklá a Remus Lupin se mu jí pokoušel svojí krátkou, béžovou hůlkou spravit, ale přesto že to byl pilný student, moc se mu to zatím nedařilo.
Takže Mia se ještě jednou ohlédla a pak rázně otevřela dveře a vyšla z nich. Robert šel za ní a Lily se bez jediného pohledu na Siriuse a jeho skupinu také vydala ke dveřím.
Tam se otočila a sladkým hláskem řekla: "Ještě jednou moc díky, Remusi." Potom se na všechny zlověstně podívala a úplně změněným ostrým hlasem dodala: "Tak ve dvanáct a máte se na co těšit!"
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama