Pravda se skrývá ve snech...

Ron Weasley

22. ledna 2010 v 17:32 | Lily
Ron se narodil 1.března 1980, je nejmladší syn Athura a Molly Weasleyových. Má pět starších bratrů - Charlieho, Billa, Percyho, Freda a George - a jednu mladší sestru - Ginny. Rodina Weasleyových se řadí spíše mezi chudší kouzelníky, a proto Ron nosí spoustu věcí obnošených a používá staré pomůcky po svých sourozencích, za což se mnohdy stydí, zejména pokud musí čelit posměškům Draca Malfoye a jeho kamarádů.
Jednou když byl Ron malý, poměnili Fred s Georgem jeho oblíbenou hračku v pavouka,a proto z nich má Ron strach.
V knize je popsán jako vysoký, hubený a pihovatý, s velkýma rukama a nohama a dlouhým nosem. Má rudé vlasy stejně jako všichni Weasleyovi Je jedním z Harryho nejvyšších spolužáků. Rowlingová také řekla, že má Ron modré oči. Ačkoli je má podle knihy jeho filmový představitel Rupert Grint je nemá.
Rowlingová Rona v rozhovoru popsala jako velmi zábavného, ale necitlivého a nedospělého. K Ronovu vývoji v sedmém díle ale řekla: "Ron je ze tří hlavních hrdinů nejvíce nedospělý, ale v sedmém díle dospěje. Nikdy nebyl příliš psychicky silný, lidé ho většinou viděli jako Harryho přítele; jeho matka chtěla ve skutečnosti dívku a v posledním díle musí Ron přiznat své slabé stránky. Ale to je přesně to, co dělá Rona mužem."
Ron je sarkastický, vášnivý, zbrklý. Je dobrým hráčem šachů a je i inteligentní, ačkoli je pouze průměrný student. Často je příliš líný na to, aby plnil svoje studijní povinnosti. Svého sarkasmu často využívá k tomu, aby své přátele vrátil zpět do reality, když říkají něco příliš nereálného. Ron velmi touží po tom být úspěšný a oblíbený, protože má pocit, že je zastiňován svými staršími bratry a nejlepším kamarádem. Stejně jako mnoho dalších členů rodiny Weasleyových má sklon se hádat, to se obzvláště projevuje v jeho vztahu s Hermionou.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama