Pravda se skrývá ve snech...

22. Kapitola

26. února 2010 v 10:26 | Rose |  Pobertovské Bradavice
Kapitola 22.

Nebelvírská střelkyně


Střelcem se chtělo stát deset lidí, což bylo opravdu nevídaně hodně. Každý z nich postupně střílel desetkrát na branky, u kterých chytal Daniel. Střelci a střelkyně za Nebelvír se měli stát ti, co hodí nejvíce branek.
Nejdříve si ještě chvíli nahrávali míč, aby kapitánka viděla, jak jsou kandidáti obratní a pak už se šlo na střílení.
Susan, vysoká a štíhlá dívka, milá černovláska, v obličeji úplně bledá se ukázala jako velmi rychlá a hodila z dvaceti čtyři branky, což bylo na průměrného začátečníka dobrý výkon, když vezmeme v potazu, že střílela na úžasného brankáře, který při normálním zápase chytil tak dvě třetiny střel a to na něj většinou pálili střelkyně a střelci, kteří famfrpál hráli už celkem dlouho a byly dobře vycvičení.
Po ní šla Elna, malá blondýnka z druhého ročníku a ta hodila dokonce pět branek.
Pak Govin, sportovně založený student z pátého ročníku hodil jen dvě a vypadal opravdu naštvaně, protože si asi myslel, že bude lepší.
Po něm šla Maja. Mrštně se na koštěti natáhla, a přestože její koště nebylo až tak dobré, hodila z dvaceti osm branek! Všichni začali tleskat a ona se jen skromě usmívala. Tohle se vyrovnalo jen opravdu dobré střelkyni a bylo an nejvýš pravděpodobné, že jí kapitánka Stella do týmu přijme.
Pak se předvedli Valim a Hero, což jsou bratři z šestého a třetího ročníku. Oba ale nedali víc než tři góly.
Zatím to teda vypadalo, že střelkyní bude Maja a také dost nadějně to vypadalo pro Elnu.
Najednou zavolala Stella, ať se připraví Mia Maynová. Mia se celá roztřásla a úplně zbledla.
To dám. To dám. To dám. To dám, opakovala si pořád dokola.
Potěžkala v ruce camrál a to už k ní přilétla Maja a začala jí povzbuzovat. Mia se napřáhla a vystřelila. Camrál letěl prudce do levé branky, ale Daniel se jen trochu shýbl a jednoduše nohou camrál odkopnul, jako by to byla úplná hračka a při tom se na Miu omluvně ušklíbl.
Mia rychle slétla k odkopnutému camrálu, popadla ho a znovu vystřelila. A minula. Nevzdávala se, střílela dál, čím dál rychleji až musel Daniel rychle přelétávat z jednoho místa na druhé. Už dala dvě branky, tři branky, za chvilku čtyři a začínalo to vypadat velmi dobře. Pak už jí zbývalo ale jen pět pokusů.
Napřáhla se a vší silou ho hodila. Daniel se natáhl, camrál se mu otřel o prsty, ale přeci jen ho už nestačil zachytit a Mia dala pátou branku! Ještě jednu a předežene Elnu.
A opravdu! Předposlední střelu vypálila zvlášť prudce a měla štěstí, protože Daniel Wood se zrovna rozkašlal a tak mu začali slzet oči a neviděl tak dobře, kam přesně camrál míří a tak ho minul.
Poslední střelu už netrefila, ale přesto byla strašně ráda, že se jí to tak povedlo. Teď jen, aby další dva nedali víc branek než ona.
Po ní střílel Jacob a ten nedal žádnou branku a po něm šla Helna. Ta dala tři branky a Mia byla štěstím bez sebe.
Já jsem v nebelvírském famfrpálovém družstvu! Jó, jó, jóóó! křičela radostně v duchu a pak už to nevydržela a vykřikla nahlas. Snesla se na zem a v minutě k ní přiběhl Robrt a v závěsu za ním Lily. Objala se s nimi a najendou se jí po těle začal rozlévat krásný pocit štěstí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama