Pravda se skrývá ve snech...

7.Kapitola

2. února 2010 v 19:31 | Rose |  Pobertovské Bradavice
Kapitola 7.

Bradavický hrad nadohledMia sebou plácla na sedadlo a na proti ní o pár vteřin později dopadl i Robert. Lily už také dorazila, posunula Miininu sovičku a plácla sebou vedle ní. Chvíli jen ztěžka vydechovali a prohlíželi si svoje modřiny. Až za pár minut si uvědomili, že by měli každou chvíli dorazit do Bradavic a tak se beze slova převlékli do Bradavických hábitů. Potom se všichni zase usadili a teprve potom se pustili do rozhovoru.
Mia se hned ptala Lily: "Co jako mělo znamenat to s tou knížkou, Li?"
Lily se na svojí nejlepší kamarádku trochu rozpačitě podívala a pak spustila.
"Víš, já jsem se bavila se Severusem na konci chodby a potom jsem se s nim rozloučila a začala jsem hledat kupé, kde ses usadila. Do všech jsem nakukovala a pak když jsem nahlédla i do kupé, kde seděli tamti čtyři. No a dveře se najednou otevřely a James mě vtáhnul dovnitř. Nejdřív jsem se bránila a pak na něj začala křičet, ať mě pustí. Pak se otevřely zase dveře, dovnitř nahlédla nějaká zrzavá hlava a..."
"Jo, to jsem byl já," zamumlal Robert Weasly.
"Fakt? No jo, to je vlastěn docela možný. No, takže dovnitř nahlédl.... jak se vlastně jmenuješ?" zeptala se ho Lily.
"Já jsem Robert,"zabručel Robert a usmál se na ni.
"Takže do dveří nakoukl Robert a to odlákalo Jamesovu pozornost, takže díky, Robe, a já se mu stačila vytrhnout. Chtěla jsem vytáhnout hůlku, ale mám ji dost dlouhou a tak se mi zašprajcla v kapse. Raději jsem se rychle vydala ke dveřím, ale Sirius mě už stačil nějakým kouzlem zmrazit. Remus ho okřikl, ať toho nechá, že si můžu dělat, co chci a nemají právo mě tu držet a zase mě rozmrazil. Potom jsem najednou uviděla knížku, která ležela vedle Remuse." Lily se na chvilku odmlčela, aby nabrala dech a v ruce potěžkala tu knihu a znovu pokračovala. "Je to třetí díl, jedné úžasné série knih o mozkomorech a je to o jedné dívce, která má kamaráda a ti se jednou vy-"
"No, dobrý, to mi můžeš vyprávět později, teď mi to dořekni," přerušila ji Mia.
"Jo, promiň. No a prostě jsem tenhle díl všude sháněla a nemohla jsem ho vůbec nikde objevit a tak jsem se na ni prstě musela zeptat. Chápeš, prostě vidíš knížku po které toužíš už nejmíň měsíc, takže když je na dosah ruky a úplně se nabízí k tomu si ji přečíst, tak se prostě nemůžeš otočit a odejít."
"No, moc to nechápu, ale nevadí. Vím, že ty pro to, když si chceš přečíst nějakou knížku, uděláš cokoli, i když se musíš zeptat někoho z té pitomé čtyřky," zamumlala Mia.
"A on řekl, že ji právě dočetl a že jestli chci, můžu si ji klidně přečíst. A i když na něj ostatní vrhali vražedné pohledy, on mi ji už podával. Já si ji tedy vzala, to jsem nemohla odmítnout. Rozevřela jsem ji a hned jsem se do ní začetla. Říkala jsem si, že si přečtu jen první větu a půjdu, ale když to prostě nějak nešlo a já najednou byla ponořená do té knihy a vůbec jsem si nevšimla, že kolem mě sedí Black, Potter a ti ostatní," líčila Lily.
Mia si povzdechla, protože dobře věděla, že když si Li začne číst nějakou knihu, tak ji od ní neodtrhne nikdo. Prostě přestane vnímat a nevyrušilo by jí, ani kdyby na ni přímo letělo deset potlouků nebo se k ní hnala skupina vlkodlaků.
"A pak jsi vlastně do dveří vrazila ty s Robertem a těmi dalšími třemi kluky, no a zbytek už víš," dokončila vyprávění Lily.
Mia přikývla a zamyšleně se podívala z okýnka.
"Nezlobíš se na mě?" zeptala se jí Lily.
"Samozřejmě, že ne," řekla jí přátelsky Mia. "Vždyť koneckonců aspoň nebyla ve vlaku nuda a taky máme nového kamaráda."
Nejednou úplně vyskočila, když si konečně uvědomila, na co kouká z okénka.
"Bradavice!" vykřikla vzrušeně a všichni se radostně přitiskli na sklo okna a zírali na Bradavický hrad, jako by ho viděli poprvé.
Konečně v něm strávím další úžasný rok plný zábavy, pomyslela si šťastná Mia a i Robertovi se rozlil po tváři blažený výraz. Lily se ihned začala připravovat na výstup a radostně brebentila, co asi tento rok zažijí.
"Ano, máme nového kamaráda," zopakovala Mia a šťastně se podívala na Roberta a pak pohlédla do zelenkavých očí své nejlepší kamarádky.

"A také už máme program na noc..."
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lily Lily | Web | 5. února 2010 v 18:44 | Reagovat

lidi prosím pište komentáře- kritika, chyby, cokoli...

2 S. S. | 6. května 2011 v 17:48 | Reagovat

V mých představách hraje Lily roli upjaté šprtky, ale takhle je mnohem lepší. :-D

3 Evushka Evushka | Web | 29. února 2016 v 11:56 | Reagovat

Dejovo je to dosť dobré. S ohliadnutím dozadu, nejaká jedna kapitola o tej bitke sa mi až tak moc nepáčila, lebo mi to prišlo trochu moc naťahované. Ale toto je dobré. Leb často používaš slovo "proste" skús sa tomu občas vyhnúť.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama