Pravda se skrývá ve snech...

8.Kapitola

3. února 2010 v 18:49 | Rose |  Pobertovské Bradavice
Kapitola 8.
Tajemný šepot

"Hej, vstávej!" zakřičel někdo a Lily zamžourala do světla kolem sebe.
Chvíli jí trvalo, než jí došlo, že neleží doma ve svém pokoji, vedle ní nestojí skříň s oblečením a z okna neslyší štěkat psa od protivných sousedů, který slýchávala celé dva předchozí měsíce.
Namísto toho seděla rozvalená v jednom z nejpohodlnějších křesel u krbu v nebelvírské společenské místnosti a nemohla uvěřit, že je opět po prázdninách zase v Bradavicích a že je tu zatím jen jeden den.
Kolem ní pomalu vstávali z křesel její kamarádi. Mia, její nejlepší kamarádka, Robert, s kterým se zná teprve chvilku, Maja a Darin Johnsovi, vždy veselí a optimističtí, že jim to už kde kdo záviděl. Také se tam krčila v jednom z křesel Anna, která měla světlý hábit a vlnité hnědé vlasy sepnuté do roztomilého drdůlku, se svojí novou kamarádkou Jane, dívkou s plavými vlasy svázanými do dvou copů, s kterou se Anna skamarádila hned u večeře, protože se dostala též do Nebelvíru a nikoho tam neměla. Vedle nich už stál Thomas a ruku měl zastrčenou v kapse hábitu a nejspíš v ní svíral hůlku.
"Tak jdeme, jdeme, ať jsme tam dřív než oni a nemůžou tak na nás připravit nějakou léčku," popoháněl skupinku Thomas.
"Ale teď mě vlastně napadá, je už tři čtvrtě na dvanáct a oni ještě ani nestrčili nos do společenské místnosti. Já byl celou dobu vzhůru a koukal se na dveře od chlapeckých ložnic," poznamenal zaražený Robert.
"Kašli na nějaký pitomý dveře, třeba se Sirius, James a spol celou noc potulovali někde po chodbách nebo někde chrápou a na schůzku zapomněli," zabručel Darin.
"A nebo hodlají vyjít z ložnic až o půlnoci," dodala Jane.
"Jo, to je taky možnost a stejně, nenecháme si první noc zkazit nějakýma nafoukancema, vždyť si to tam můžeme užít i bez nich," řekla Maja a začala si svazovat svoje černé tenounké copánky do ohonu.
Lily za sebou najednou uslyšela nějaký zvuk, jako by se někdo prudce nadechl. Otočila se, ale nikdo za ní nebyl. Asi se jí to jen zdálo.
"Tak už pojďte," zopakoval Thomas a všichni se vydali z nebelvírské místnosti obrazem Buclaté dámy na chodbu.
Lily šla jako poslední a tak ještě zaslechla za jednou židlí něco jako tlumené zaúpění a pak rozzlobený šepot.
"Ty idiote,...nešlapej mi na nohu..." a víc už nic nerozuměla.
Do zapadlé chodbičky ve třetím patře dorazili ani ne za minutu a hned se rozhlíželi, jak to tam vypadá. Když se Mia podívala na nejmladší členky skupiny, Annu a Jane, tak uviděla v jejich tvářích obavy, ale zároveň byli plné odhodlání. Ani jedna neuměly kouzlit, protože byly v prvním ročníku, ale zato měly někdy celkem dobré nápady a přesto že jim domlouvaly, aby raději zůstaly v postelích, chtěly jít s nimi.
Všichni se dívali do koutů a vymýšlely, kde by se dalo případně schovat.
"Škoda, že tu není Marty," poznamenal Thomas. Marty byl čtrnáctiletý kluk z Mrzimoru, Thomasův dobrý kamarád. Ale hned jak dorazili do Bradavic, tak se mu udělalo špatně a musel na ošetřovnu.
Lily celou dobu sledovala nedovřené dveře od učebny přeměňování, která byla hned vedle. Nemohla si pomoct, prostě ji znervózňovali. Najednou se ty dveře otevřely a v nich se objevili rozesmátí Pobertové.
Cože? Oni? Přece Robert povídal, že se celou dobu koukal na dveře ložnic a Black, Potter, Lupin ani Pettigrew z nich nevyšli. Jak je to možný? Vždyť po večeři je viděla, jak míří do nebelvírské společenské místnosti. Ale co ten šepot? Nemohli se tam někde schovávat? Ne, to není možné, to by si jich všimla a stejně, jak by se hend tak objevili tady? To je prostě vyloučené, protože dveře od této učebny sledovala a neviděla, že by se otevírali nebo zavírali. Ale stejně, to by je cestou museli nějak předehnat a to je nemožné, to by si jich určitě všimli. Že by tam byli celou dobu? pomyslela si překvapeně Lily.
Rozhlédla se po ostatních a viděla, že jsou všichni stejně zaraženi a to jim ani nepověděla o tom tajemném šepotu a prudkému nádechu ve společenské místnosti.
Ale neměla už čas přemýšlet, protože Potter vypálil první kouzlo a tím začala bitva.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jacksonka Májuška Jacksonka Májuška | Web | 3. února 2010 v 18:54 | Reagovat

=)

2 Danny Danny | Web | 3. února 2010 v 19:00 | Reagovat

Super!Jaká je tvoje nejoblíbenější postava z Harryho Pottera?

3 Contessa Bella Contessa Bella | Web | 3. února 2010 v 19:13 | Reagovat

ahojky....ted sem zoufalá a potřebovala bych pomoct..mohla bys tady http://blueboard.cz/hlasovat-j5o4 hlasovat pro "Povídka č. 7 "?? mooc bysi mi pomohla..ani nevíš jak...promin z reklamu..ale je to pro mě mooc důležité :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama