Pravda se skrývá ve snech...

9.Kapitola

4. února 2010 v 18:48 | Rose |  Pobertovské Bradavice
Kapitola 9.
Neviditelný plášť

Po půl hodině už ze všech kapal pot. Pobertům přišli na pomoc ještě tři jejich další kamarádi a tak Mia musela opravdu zahloubat v paměti, aby si vzpomněla na nějaká složitější, ale účinnější zaklínadla z minulého roku, protože je teď celé prázdniny nepoužívala. Nikomu se nic vážného zatím nestalo a za to byla ráda. Zdálo se, že černošská dvojčata i Thomas to berou spíš jako legraci, ale jejich soupeři do nich šli posledních několik minut tvrději a tvrději.
Mia bojovala po boku své zrzavé kamarádky a za ní metal už pokročilejší kouzla také Robert.
Světlovlasá Jane, která když se na někoho podívala těma svýma modrýma očima posazenýma nad svým malým nosíkem, tak vypadala jako andílek, se ukázala jako velmi vynalézavá dívka a měla dobrou metodu, jak odrovnat nejmíň na pár minut Blackovi kamarády, přestože na to vůbec nevypadala. Plazila se podél stěn a vyhýbala se všem kouzlům. Vždy se dostala až k někomu z nepřátel a zezadu se k němu připlížila. On většinou metal kouzla a tak si nevšímal drobné postavičky za sebou. Ta pak strašně zaječela a útočník se vždycky otočil, aby zjistil, co se to za ním děje. Většinou byl překvapen, že za ním stojí malá křehká dívenka s andělským obličejíčkem a dvěma plavými copánky. Než se stačil nadát, skočila na něj a začala ho mlátit, kopat a škrábat. Tak byl na deset minut jeden z nepřátel zabavený.
Anna si zase vymyslela metodu, že kličkovala mezi studenty a podrážela jim nohy. Za chvíli ji ale jedno kouzlo zasáhlo a ona se sesula k zemi. Alespoň, že oni v následující chvíli zakopl Remus a ona se pomalu začala zase vzpamatovávat.
Najednou se Mia otočila a zahlédla, jak se někdo mihl ve vedlejší chodbě.
"Pozor! Někdo sem jde!" vykřikla polekaně a všichni se rázem rozutekli. Mia chytla Lily za zápěstí a strhla ji do učebny přeměňování. Robert pádil za nimi a zabouchl za sebou prudce dveře. Kam běželi ostatní, už nikdo z nich nevěděl.
Stáli vedle sebe a prudce oddechovali. Nikdo se ani neobtěžoval zabezpečit dveře kouzlem, protože pokud to byl, ten koho viděla Mia, nějaký profesor, tak by je stejně lehce otevřel.
Mia se za chvilku odhodlala dojít ke dveřím a podívat se z nich ven. Rychle a potichu došla ke kamarádům a něco jim pošeptala do ucha.
"Pozor, tam venku slídí Filch!"
Pak potichu přešla k nejbližší židli a chtěla si na ní sednout, ale najednou na ní něco zpozorovala.
Vypadalo to, jako látka, ale byla skoro průhledná a když ji vzala do ruky, tak i taková kluzká. A pak jit o napadlo. Neviditelný plášť!
Najednou uslyšela, jak Filch otevírá dveře. Rychle strhla Lily a Roberta k sobě a přehodila přes ně ten plášť. Ani neměla čas zkoumat, jestli je opravdu neviditelný, ale to za chvilku zjistí sama. Lily s Robertem na ní vrhali nechápavé pohledy a ona jim ústy naznačovala, ať jsou zticha a nechají to přes sebe přehozené.
Dveře se rozletěli do kořán a v nich stál školník. Rozhlížel se dokola po místnosti a dokonce se i shýbl, aby nakoukl pod lavice. Mia byla přimknutá k Lily a Robertovi, vůbec se nehýbala a na krku cítila zrychlený dech svých kamarádů.
Filch si jich nevšiml, ani o ně nezavadil pohledem. Po chvilce se se stále ponurou tváří obrátil a šoural se zpátky ke dveřím. Když a ním zaklaply, Mia z nich zchodila látku a ještě jednou se na ni podívala.
Tak tohle je tedy neviditelný plášť! A čí pak asi je? pomyslela si Mia a ihned ji napadlo řešení.
Lily na plášť nechápavě koukala a nebyla schopna slova. Robert ze sebe jen vypravil: "Neviditelný plášť?" a Mia přikývla.
Lily se hned ptala, co to je, protože o neviditelných pláštích ještě nikdy neslyšela, poněvadž pocházela z mudlovské rodiny. Když ji to oba přerývaně vysvětlili, tak byla z nového objevu jako u vytržení.
"No, a asi všichni tušíme, kdo si ho tu mohl nechat," dodal Robert.
"Jo, to může vysvětlovat hodně věcí," přitakala Mia. "Ale stejně se musíme opravdu přesvědčit, že je jejich. Ale jak to uděláme?"
Lily najednou vyhrkla. "Mám nápad!"
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 S. S. | 6. května 2011 v 17:59 | Reagovat

Co na ně kujou? :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama