Pravda se skrývá ve snech...

Leden 2014

Síla ohně - kapitola 3.

30. ledna 2014 v 0:00 | Rose |  Kapitolovky
Ryan se vzbudil brzy ráno a už chtěl jít zkontrolovat svou dceru Sarah, když tu si vzpomněl, že je dnes přes noc ve městě kvůli doplnění jídla a dalších potřebných věcí. Běžel dolů a u stolu spatřil svojí ženu. Vypadala nevyspale, hnědé vlasy jí rámovaly její pobledlý obličej a zelenýma očima unaveně sledovala kazajku, kterou právě pomocí jehly spravovala. Avšak jen co ho také spatřila, zvesela se na něj usmála.
"Ahoj Blanche, musím do lesa pro dříví, ale snad se vrátím brzy," pověděl jí.
"Ale vždyť po zimě tu za týden už nebudou ani památky."
"To ano, ale po dříví už ani zítra," s těmito slovy Ryan popadl sekyru a chystal se vyjít z chalupy.
"Ryane," zastavila ho jeho žena opatrně.
"Ano?"
"Víš, nemám dnes dobrý pocit. Neměl jsi přece jen jet se Sarah přes ty hory?"
"Ale vždyť Sarah už je skoro dospělá. A s mečem už to umí skoro stejně dobře jak já. Neboj, za chvíli tu určitě bude," uklidnil ji Ryan a vyšel ven.

Síla ohně - kapitola 2.

4. ledna 2014 v 19:44 | Rose |  Kapitolovky
Ahoj!
Už tradičně se omlouvám, že další článek zveřejňujeme zas po takové době... ale tak hlavní přeci je, že to nakonec je, ne? :D

Hezké čtení (pro ty, kdo ještě nečetli, tak první kapitola je zde) !!! :)
Jezdkyně na černém koni projížděla úzkým údolím mezi horami, které se tyčily až do mraků prohánějících se po zamračené obloze. Uháněla po strmých stezkách stále dál, bez jediného ohlédnutí, až její kaštanové vlasy vlály v mrazivém větru. Chtěla mít tuhle nebezpečnou cestu co nejdříve odbytou, a přestože se jí u pasu houpal její stříbřitě lesklý meč a přes rameno jí visel dlouhý dřevěný luk, necítila se moc jistě.