Pravda se skrývá ve snech...

Květen 2014

Jak snadné je milovat

29. května 2014 v 22:41 | ScarletWitch24758 |  Poezie
Snadné je líbat
a snadné je se smát,
snadné je křičet
a lehčí se s tebou prát.

Snadné je milovat se
za teplých letních večerů,
snadné je milovat tě,
když nikdo jiný není tu.

Snadné je plakat a vzlykat a naříkat,
snadné je všeho se pro tebe vzdát,
snadné je předstírat, žes nikdy nebyl tu,
těžší je přestat si lhát.

Osudové Setkání 4. část

25. května 2014 v 12:30 | ScarletWitch24758 |  Osudové setkání
Tak, co tomu zatím říkáte? Může Spring Robinovi věřit? A kdo je vlastně Michal? Nebojte, všechno se dozvíte...jen možná ne hned. Jestli se trochu ztrácíte, zkuste začít od první povídky - tady.
Osudové setkání 4. část
Spring spala, jak předtím slíbila, s nožem v ruce, ale nakonec ho nepotřebovala. Celou noc ji nic nevzbudilo, a tak se ráno probudila sice trochu rozlámaná, ale odpočatá. Robin už byl vzhůru a zadupával včerejší ohniště.
Spolu s novým dnem jako by oba dva zapomněli na veškeré předchozí neshody a chovali se k sobě více méně přívětivě. Bavili se o nedůležitých a neosobních věcech. Oba se však úzkostlivě vyhýbali povídání o své minulosti.
Krajina kolem nich se měnila ve stále víc a víc hornatou a lesnatou. V poledne došli k horskému jezeru a oba se rozhodli, že se vykoupou. V tu chvíli jako by všechny starosti odpluly někam daleko a zmizely. Spring si nemohla nevšimnout, že čistý Robin je docela pohledný Robin.

Osudové Setkání 3. část

18. května 2014 v 12:25 | ScarletWitch24758 |  Osudové setkání
A už je tady třetí část. Kdo by se chtěl vrátit na začátek tohoto příběhu, může tak učinit zde.
Osudové setkání 3. část


Zaplatili, koupili si chleba na cestu a během hodiny opustili město. Zpočátku putovali mlčky, ale Spring se hlavou honilo příliš mnoho otázek, na které chtěla znát odpověď, než aby to vydržela dlouho.
"Robine, nechceš třeba vědět, kam jdeme?
"Hmm? Kam?"
"Do Clagradu."
"Proč?"
"Musím se vrátit ke svému otci."
"Proč?"
Spring to začínalo rozčilovat, to ona se chtěla ptát. Proto jen odsekla: "To není tvá starost."
"Fajn."
"Fajn!"

Osudové Setkání 2. část

11. května 2014 v 12:21 | ScarletWitch24758 |  Osudové setkání
Ja tady druhá část povídky. Ti, kteří by ještě nečetli první část a chtěli by tak učinit ji najdou tady. Další se objeví zase za týden touto dobou.
Osudové setkání 2. část

Celý den tedy putovala bez jídla, vodu pila jen z potoka u cesty. Na takovou námahu nebyla zvyklá, a proto byla ráda, když v podvečer konečně došla k menšímu městu. Prošla bránou a pokračovala po hlavní ulici, která se stáčela mírně do kopce. Když míjela první hospodu, bez rozmýšlení se u ní zastavila.
Jakmile otevřela dveře, vyvalila se na zešeřelou ulici vlna hluku a tepla. Spring se nadechla a vstoupila do zakouřené místnosti. Zamířila rovnou za hostinským a chtěla si, za těch málo peněz co měla, objednat pokoj.
"Lituju, ale máme plno," řekl hostinský úslužně, aniž by se na ni podíval.

Osudové Setkání 1. část

4. května 2014 v 12:08 | ScarletWitch24758 |  Osudové setkání
Ach ano, vím, že se to zdá nemožné, ale přesto jsem se rozhodla znovu něco sesmolit, a proto vám posílám jednu z dalších povídek. Nebojte se, nebude to trvat sto let, než se dočkáte konce, protože už je napsaný. Těším se na vaše kritiky.

Osudové setkání část první

Stařec dovyprávěl, a mladá dívka se okamžitě zvedla, aby si s ním o příběhu promluvila. V jejích jasně zelených očích se odrážela její zvědavost. Ale ještě než to stihla udělat, zavolala ji Marie do kuchyně: "Spring, buď tak hodná a pomoz mi roznést čaje. Venku mrzne a s teplým nápojem v žaludku se jim půjde lépe domů," poprosila ji žena dobrosrdečně. Spring se snažila skrýt pobavený úsměv. Její opatrovkyně vždycky našla řešení všech trápení v jídle nebo pití.