Pravda se skrývá ve snech...

Osudové Setkání 7. část

15. června 2014 v 12:35 | ScarletWitch24758 |  Osudové setkání
A je tady poslední část. Doufám, že se vám povídka líbila. Že se vám líbila, tak moc, že si ji chcete přečíst znovu od začátku? Není problém, protože 1. část najdete tady.

Osudové setkání 7. část
Místo něj ale opět promluvil král: "Tak on se ti ani nepochlubil, strýček? To on ponoukal tvou matku, aby mi vzdorovala, to on tě dostrkal až sem, abys mě přišla zabít a konečně, to on tě zradil. Jak dlouho myslíš, že mi trvalo, než mi řekl, kde tě najdu, co? Prozradím ti, že moc ne! Tak dlouhou dobu se mi snaží vzdorovat a nakonec stejně neúspěšně! Jaký to je asi pocit? To už se nejspíš nedozvíme!" pronesl slavnostně a pozvedl ruce nad hlavu v teatrálním gestu.


Přesně v tom okamžiku se ale Robin rozběhl vpřed, vyškubl jednomu zmatenému strážci z ruky meč a vrhl se na Dagoberta. Ale ještě než stačil zbraní švihnout, padl bezhlesně k zemi. Spring vykřikla. Mladíkovo tělo se začalo otřásat nekontrolovatelnými záškuby a z úst mu tekly sliny. Král se jenom smál a jeho smích se odrážel od stěn a zcela tak vyplňoval sál.
Dívka k němu přiběhla a chytila ho za ruku. Snažila se mu nějak pomoci, ale věděla, že už je pozdě. Robin vyhledal svýma očima ty její a spolu s posledním vydechnutím mu z úst splynulo jediné slovo: "Vivien!"
Pak jeho zrak potemněl.
Dívka zoufale vykřikla a rozvzlykala se.Králův smích to ale jen umocnilo.
Uvnitř Spring se najednou vzedmula vlna odhodlání. Její tělo přetékalo emocemi, které jako by se snažily dostat na povrch. Vzpomněla si na matku, která přesně v tomto sále zemřela. Svýma zelenýma očima se podívala na Dagoberta, svého nenáviděného otce.
"Tohle nemůžeš!" zasyčela zlověstně.
"A co chceš asi tak dělat? Přece neskončíš jako tvoje nevděčná matka, že ne?"
Spring zvedla ruce nad hlavu. Myslela na svou matku a na Marii s Madlou. Myslela na všechny lidi z vesnice, co jí kdy pomohli, myslela na Vivien, ale především myslela na Robina. Veškerý vztek, zloba, nenávist i smutek se proměnily v obrovskou sílu, kterou už v sobě nemohla déle udržet. Jako jeden jasný, kobaltově modrý proud jí z rukou vytryskla energie a udeřila Dagoberta přímo do prsou. Několik vteřin na Spring překvapeně hleděl, než bezvládně padl k zemi.
Dívka vysíleně vydechla. Michal se pomalu zvedl na nohy. Ona se ale na svého nově nalezeného strýce nedokázala ani podívat. Byl to lhář. Stejně jako její otec. Jemu nezáleželo na tom, zda Robin či Spring přežijí. Jednoduše je využil pro svou věc. Teď to konečně všechno pochopila.
"Tys to dokázala Spring! Zvládla jsi to!" šveholil pořád dokola, ale dívka ho nevnímala. Jako bez duše sledovala Robinovo mrtvé tělo.
Michal si toho nevšímal. Stal se novým králem, nebo se tak přinejmenším choval. Okamžitě všem vydával rozkazy, co mají udělat, a všichni, včetně vojáků, ho ve všem poslouchali. Radostně si prozpěvoval, jelikož splnil svůj celoživotní úkol. Povedlo se mu seskupit okolnosti tak, že zlokrál padl.
Dívka ale nic z toho nevnímala. Přešla k oknu a pozorovala noční oblohu. Jako před útokem na svého otce emocemi doslova přetékala, stejně tak teď jakékoli postrádala. Necítila už naprosto nic. Jako by její život odešel spolu s tím jeho.
"Jak může někdo, koho známe tak krátce, tolik ovlivnit náš život?" zašeptala. Ale nikdo jí neodpověděl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sayuri-hime Sayuri-hime | Web | 16. června 2014 v 17:02 | Reagovat

Konec mě trochu překvapil. Čekala jsem ho jiný, ale právě to se mi líbí. Všechny příběhy nemusí končit happyendem. :)

2 bitxia bitxia | Web | 18. června 2014 v 11:58 | Reagovat

na můj vkus až moc rychlý konec, ale to k povídám přece jenom patří :D

A konec bych si představovala jinak, přece jenom takhle šťastnej konec není zrovna moc šťastnej.. Ale to je moje věc :D

Je to pěkně napsaný a vymyšelný a to je hlavní :)

a děkuju za doporučení knížky, už jsem si ji přidala na svůj seznam "chystám se číst" :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama